HTML

Vegyél Vissza!

El tudjuk kerülni? Összefogunk majd? Milyen irányba, hogyan teszünk lépéseket? Ki oldja meg a problémát, a politikusok, a tudósok, az ipar új eszközei, tudományos felfedezések, ma még nem létező erőforrások, netán a földönkívüliek? Esetleg mi magunk? A nagy kérdés az, vajon mi történik majd 2020-ig? Mire vagyunk, lehetnénk képesek? Te hogy látod? Helló Holnap! Esszépályázat és projekt a Vegyél Vissza! Klímaváltozás elleni program kiirásában

Friss topikok

  • alien88: Csak idéznék... "Az fél éve tartó ’ökoháború’"; "14 éves német juhász" (- ajánlom a Magyar helyes... (2011.01.09. 16:55) Szilágyi Miklós (25) - Csoki
  • alien88: Miután belenéztem, a kommentekbe - és az elsősorban díjazott műveket végigolvastam, be kell látnom... (2011.01.08. 15:37) Farkas Máté Lajos (18) - 2020
  • Lali#25: "Telefonálni szeretne? Csak bátran, telefonáljon a múltba. Ha felveszik, üvöltse bele: Tedd már l... (2010.11.23. 21:10) Cseh Péter (20) - Helló Holnap

Archívum

Giber Nóra (22) - Lélekszilánkok

2010.11.23. 09:50 Vegyél Vissza!

Füstszag keveredett a kalyiba dohos levegőjével, és a nyitott ablakon át betóduló, fojtogató hőség sem kecsegtetett sok jóval; az új nap ismét könyörtelen pontossággal ébresztette fel a vidéket. Kotrógépek lusta motorberregése törte meg a nyugtalan csendet, ahogy a külvilág motoszkálni kezdett, percekkel később éles sípszó vert visszhangot a kunyhók falai között. Őrségváltás volt.

Behunytam a szememet, és összekuporodtam a földre terített pokrócon. Tudtam, a mai nap semmiben sem lesz másabb, mint az eddigiek: ugyanaz a fájdalommal terhes valóság, amit az emlékek csak még kínzóbbá tettek.

A világ nagyot változott; ami régen érték volt, ma semmit sem jelentett, a pénz értékét vesztette, és már nem az olajért vívott háborúk tizedelték a népességet. Pazarló életmódunk, a lábunk nyomán emelkedő szemétkupacok sora túl soknak bizonyult a környezetünknek. A természet visszavágott a sérelmeiért.

Nem volt térség, ami ne sínylette volna meg; államok omlottak össze, népek pusztultak ki, emberek milliói váltak otthontalanná. Falvak lakosságát vonták össze elkerített területeken, a gyerekek dögök és szeméthegyek között nőttek fel, őrök felügyelték minden mozdulatunkat. Nem volt többé magántulajdon, pár szakadt plédet mondhattunk csak magunkénak.       

Kettős sípszó dübörgött a fülemben, a fegyveres váltás véget ért, végre elhagyhattuk viskóinkat, hogy ismét felvegyük a harcot az életünkért. Nyújtózkodtam egyet, és kiléptem a didergő napfénybe a többiek után. Az északi oldalon húzódó kerítéssor felé indultunk. Már távolról látszódott az ivóhely két végén álló őrtornyok büszke alakja, fegyveres alakok néztek le róla undorodva. Tucatnyi ember préselődött a kifeszített dróthálónak, mely mögött egy másik őr ácsorgott, vállának vetett puskával, tekintetét egy lámpára szegezve. Egyesével mehettünk csak be, s ha a lámpa pirosra váltott, már el is kellett jönnünk, nem volt értelme ellenkezni.
 
Zúgolódás támadt a sor elején, egy idős nőt rángattak ki a tömegből. Az őr könnyedén a földre lökte, puskájával magabiztosan célozta meg a szívét. Fátyolos, világoskék szempár nézett a sajátomba a piszkos, fehér tincsek mögül, életének minden fájdalmával. S mielőtt a fegyver elsült volna, megfosztva lelkétől a megtört testet, az asszony pillantása megnyugtatóan simított végig bensőmön: „Még van remény.”
És én hittem neki.

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://vegyelvissza.blog.hu/api/trackback/id/tr742467328

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása