HTML

Vegyél Vissza!

El tudjuk kerülni? Összefogunk majd? Milyen irányba, hogyan teszünk lépéseket? Ki oldja meg a problémát, a politikusok, a tudósok, az ipar új eszközei, tudományos felfedezések, ma még nem létező erőforrások, netán a földönkívüliek? Esetleg mi magunk? A nagy kérdés az, vajon mi történik majd 2020-ig? Mire vagyunk, lehetnénk képesek? Te hogy látod? Helló Holnap! Esszépályázat és projekt a Vegyél Vissza! Klímaváltozás elleni program kiirásában

Friss topikok

  • alien88: Csak idéznék... "Az fél éve tartó ’ökoháború’"; "14 éves német juhász" (- ajánlom a Magyar helyes... (2011.01.09. 16:55) Szilágyi Miklós (25) - Csoki
  • alien88: Miután belenéztem, a kommentekbe - és az elsősorban díjazott műveket végigolvastam, be kell látnom... (2011.01.08. 15:37) Farkas Máté Lajos (18) - 2020
  • Lali#25: "Telefonálni szeretne? Csak bátran, telefonáljon a múltba. Ha felveszik, üvöltse bele: Tedd már l... (2010.11.23. 21:10) Cseh Péter (20) - Helló Holnap

Archívum

Pogasits István (23)

2010.11.23. 10:25 Vegyél Vissza!

2010. december 20.
A Cancún-ban létrejött klímacsúcs hosszú tárgyalások után kudarccal zárult. Kötelező érvény helyett csak ajánlásokig jutottak. A legnagyobb károsanyag-kibocsátók, Kína és USA még mindig csak 2050-re vállaltak nagyobb csökkentést, a 2020-as céljaik jelentős mértékben nem változtak.
 
2011. november 15.
Újabb klímacsúcson vettek részt Tshwane-ban (korábban Pretoria) az ENSZ tagállamok, melynek fő programja a cancúni egyezmény pontjainak szervezeti és financiális problémáinak megvitatása és az ajánlás kötelező érvényű vállalásba szervezése voltak. Bár az egyezményt a tagállamok elfogadták, az elemzők szerint a célok tarthatatlanok a konkrét intézkedések és a források hiánya miatt.
 
2012. március 3.
Az USA-ban hatalmas kőolaj-és földgáz készletekre bukkannak.
 
2012. szeptember 22.
Szöulban ültek le az ENSZ tagállamok egy utolsó ülésre, mielőtt életbe lép a cancúni egyezmény. Az egyik feszültséget okozó téma az USA lépése, amellyel az ipari komplexumok és energetikai kutatások normatíváját úgy módosította, hogy az elősegíti a szénhidrogén-alapú energia kitermelését és felhasználását.
 
2014. január 20.
Több független kutatás szerint is a károsanyag-kibocsátás hatásai a vártnál is erősebbek és eközben a kibocsátás nem csökkent számottevően.
 
2016. június 19.
Bangladesben és Indiában az esőzések miatt megáradt Brahmaputra több mint 30 ember halálát okozta és legalább 120 embert nyilvánítottak eltűntnek. Ez idén már a második katasztrófa, amely a heves monszunesőzések következtében történt.
 
2017. december 12.
Évtizedek óta nem látott fagy köszöntött Norvégiára. A belső területeken ugyan megszokott a keményebb tél, de idén a partvidéket sem kímélte a hideg. Stavanger városban is és a legtöbb parti településen a szokásosnál átlagosan 5-6 °C-kal alacsonyabb a hőmérséklet ezen a télen. A feltételezések szerint a Golf-áramlat évrőlévre gyengülő hatása miatt egyre hidegebb az éghajlat Európa nyugati partjainál.
 
2019. február 20.
Az USA után Oroszország és Kína is kilép a cancúni egyezményből.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://vegyelvissza.blog.hu/api/trackback/id/tr22467413

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása